KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15125243
nr 1512 5243
Axel Malmgren
(1857-1901), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 49x67 cm, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
Kondition: skadad ram
Axel Petter Malmgren, svensk bildkonstnär född i Lund 1857, död 1901 i Enköping.
Utrop:
500 kr
måndag 19 december 2022
kl 19:28:52
Axel Malmgren
Läs mer om Axel Malmgren